X Gwarowy Konkurs Recytatorski,,Szumno naszo godka''.

12 maja w Górkach Wielkich odbył się IX Gwarowy Konkurs Recytatorski,,Szumno naszo godka''.

Uczniowie reprezentowali naszą szkołę w trzech kategoriach wiekowych. W konkursie wzięły udział dzieci z klas 1-3, 4-6 oraz 7-8.

Wszyscy uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności krasomówcze. Uczeń Grzegorz Gawlas zaprezentował tekst Tomasza Sochackiego ,,Jak powstała Cieszyńska Ziymia'', Hanna Moskała przedstawiła utwór Wandy Mider ,, Cieszyński torg". W kategorii klas 4-6 wystąpiła Zuzanna Golik z tekstem ,,Gorzołczano strziga'' Eweliny Szuścik oraz Julia Madzia z utworem Anny Ponikiewskiej ,,Podarzono nocznica". Julia Jaworska z klasy siódmej zaprezentowała tekst Anny Musioł pt: ,,Świnia Kamratka i wraz z Markiem Herzykiem i Antkiem Kozłowskim stworzyli zabawną scenkę. Hanię Moskałe przygotowała Pani Iwona Madecka- Kozieł, a opiekunem Zuzanny Golik i Julii Madzi była Pani Anna Staniek- Pocha.

W kategorii klas 1-3 uczeń Grzegorz Gawlas zajął I miejsce. Opiekunem Grześka była Pani Aleksandra Kosciuczyk.

W kategorii scenka Julia Jaworska, Marek Herzyk i Antoni Kozłowski zajęli II miejsce. Opiekunem była Pani Barbara Brańczyk-Rucka.

Serdecznie gratulujemy.