Font:
Szarość
Reset

Psycholog szkolny - p. Yuliia Dyrda

Psychologa w naszej szkole można znaleźć w gabinecie pedagoga w następujące dni i godziny:

Poniedziałek Leśnica           09.30 - 13.30

Wtorek Górecka                  08.00 - 15.10

Środa Leśnica                       07.30 - 12.30

Czwartek Górecka               8.30 – 14.20

Czym zajmuje się psycholog szkolny?

Psycholog szkolny to osoba, która zajmuje się w szkole pierwszą pomocą psychologiczną oraz bierze aktywny udział w życiu szkoły. Mogą się do niej zgłosić wszystkie osoby tworzące szkolną społeczność (uczniowie, rodzice/opiekunowie uczniów, nauczyciele), które zmagają się z różnego rodzaju trudnościami emocjonalnymi, związanymi z funkcjonowaniem w grupie społecznej czy nauką szkolną. Najważniejszym celem pracy psychologa szkolnego jest zapewnienie opieki psychologicznej uczniom oraz udzielanie wsparcia rodzicom i nauczycielom. Prowadzi on indywidualne spotkania z uczniami, ale również realizuje warsztaty psychoedukacyjne mające na celu m.in. rozwój umiejętności w zakresie zarządzania swoimi emocjami, asertywności, integracji, kreatywności, a także wielu innych umiejętności społecznych będących narzędziem do radzenia sobie w codziennym życiu. Psycholog podejmuje także działania interwencyjne w sytuacjach kryzysowych oraz aktywnie uczestniczy w działaniach wychowawczo - profilaktycznych na terenie szkoły.

Pomoc psychologa przyda się szczególnie w sytuacjach, kiedy:

·       masz jakiś kłopot i nie wiesz jak sobie z nim poradzić;

·       chciałbyś podzielić się swoja radością lub sukcesem;

·       masz trudności w dogadaniu się z kolegami czy koleżankami;

·       nie potrafisz porozumieć się z rodzicami, nauczycielami;

·       nie czujesz się dobrze w swojej klasie;

·       martwisz się o coś i potrzebujesz pomocy;

·       czujesz się samotny i niezrozumiany;

·       chcesz podzielić się radosną informacją;

·       jesteś nieśmiały i chciałbyś to zmienić;

·       masz trudności w nauce;

·       chciałbyś się czegoś dowiedzieć i nie wiesz kogo zapytać.

Zgłoś się na rozmowę i wspólnie spróbujemy poszukać rozwiązania.

Rozmowa może sprawić, że znajdziesz sposoby rozwiązania nurtujących Cię problemów. Twoje trudności nie świadczą o tym, że jesteś inna/y, gorsza/y. Każdy ma jakieś problemy i doświadcza nieprzyjemnych emocji. Jesteś odważna/y, ponieważ umiesz przyznać się samemu przed sobą, że nie potrafisz sobie z czymś poradzić. Rozmowa to dojrzała i właściwa decyzja.