Klasa 3a uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacji prozdrowotnej "Zdrowo jem, więcej wiem". Podczas zajęć uczniowie aktywnie i twórczo podejmowali działania, mające na celu wyrabianie u nich prawidłowych nawyków żywieniowych. Lekcje miały charakter pogadanek i dyskusji, doświadczeń i zabaw. Dzieci uświadomiły sobie, jaką wartość odżywczą mają warzywa i owoce w ich codziennej diecie. Odbyły się zajęcia na temat roli wody dla ludzi, zwierząt i roślin. Uczniowie przygotowali plakaty "Wodoludka", który zachęcał do picie wody, zamiast słodkich napojów. W ramach promocji zdrowego odżywiania wśród społeczności szkolnej uczniowie klasy 3a przygotowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie", wykonali gazetkę tematyczną "Talerz zdrowia" oraz zorganizowali kącik ze zdrowymi przekąskami.