Font:
Reset

Klasa 7b w stolicy

Wycieczka kl. 7B do Warszawy
We wczesny majowy poranek (godzina 4.00) klasa 7B wybrała się pociągiem na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Uczestnicy byli pod wrażeniem wieżowców w stolicy. Pierwszego dnia młodzież zwiedziła Stare Miasto z katedrą, przeszła drogą królewską pod Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza. Emocje wzbudził wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie zwiedzili tu Muzeum Techniki. Pod wieczór tramwajem - przedtem była jazda metrem, uczniowie pojechali do Łazienek Królewskich, gdzie zetknęli się z pawiami chodzącymi na wolności. Późnym wieczorem mogli podziwiać Warszawę by night, rozświetloną setkami świateł . Drugi dzień po pysznym szwedzkim śniadaniu młodzież zwiedziła ogrody i pałac króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego. A na koniec udało się jeszcze zobaczyć Muzeum Żydów Polskich "Polin".Na zakończenie wycieczki uczniowie wrócili do Bielska super pociągiem - Pendolino, w którym na każdej stacji rozbrzmiewała z głośników muzyka Chopina. Wycieczkę zorganizował na zasadzie "non profit" wychowawca klasy Piotr Skałka przy dużej pomocy nauczycielki p. Małgorzaty Ciemały- Kałuża. Wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczniów i na pewno zachęci uczestników do ponownych odwiedzin stolicy.