Skoczów znany, czy nieznany?

Cudze chwalicie, swego nie znacie…..

Uczniowie klasy 5b postanowili skoczyć na jeden dzień do Skoczowa. Poznanie miasta rozpoczęli grą miejska, podczas której z mapą w ręku odkrywali kolejne ciekawe zakątki. Następnie uzupełnili swoja wiedzę o historii Skoczowa w muzeum im. Gustawa Morcinka. Następny punkt programu to wizyta w Straży Pożarnej. Tam mnóstwo ciekawych, szczególnie dla chłopaków, rzeczy związanych z ratowaniem. Potem odwiedziny na cmentarzu żydowskim i garść wiedzy o historii tego miejsca.

W końcu czas na chwilę relaksu, czyli wspólna pizza na Kaplicówce. Ale to jeszcze nie zakończenie pełnego wrażeń dnia. Kończy go dopiero seans kinowy w Teatrze Elektrycznym. 

Dopełnieniem tego pełnego wrażeń dnia była przepiękna pogoda, która ubrała Skoczów w piękne jesienne kolory.